Πήρε το τουρκικό πρωτάθλημα και σήκωσε την ελληνική σημαία ο Μήτρογλου! Επεισόδια στο ντέρμπι τίτλου [pics]

Τα πράγματα, βέβαια, χειροτέρεψαν, όταν ο Ρίαντ Μπάγιτς έκανε το 0-1 στο 17ο λεπτό, σκορ που έδινε τον τίτλο στους φιλοξενούμενους. Ακολούθησε βροχή από αντικείμενα από την εξέδρα, ενώ ο Αντεμπαγιόρ που καθόταν στον πάγκο δέχθηκε επίθεση από τους αναπληρωματικούς της Γαλατά, που τον έσπρωξαν και τον έριξαν στην καταπακτή με κίνδυνο να τραυματιστεί πολύ σοβαρά.

Τελικά, η Γαλατασαράι, με γκολ των Φεγκουλί και Ονιεκούρου, στην επανάληψη λύγισε τη Μπασάκσεχιρ και κατέκτησε και τον φετινό τίτλο στην Τουρκία.